- Home
- Klantervaringen
- Bernice en Peter
Bernice en Peter
We hebben best lang nagedacht over onze keuken en waren vooral op zoek naar iemand die niet alleen verkoopt, maar echt met je meedenkt. Bij KeukenCoach hebben we dat precies gevonden. Ralph heeft ons goed geholpen om alles wat we in ons hoofd hadden ook echt werkbaar te maken. Je merkt dat hij veel ervaring heeft en meteen ziet wat wel en niet logisch is in een ruimte. Het resultaat is een keuken die precies voelt zoals we hadden gehoopt!
Toen Peter en Bernice hun woning in Sliedrecht betrokken, begonnen ze niet direct met verbouwen. Eerst wilden ze precies weten wat ze wilden creëren. “Het eerste jaar dat we hier woonden hebben we eigenlijk alleen maar nagedacht,” vertelt Bernice. “Over kleuren, materialen, de indeling… we wilden echt iets maken dat helemaal bij ons past.” Peter zelf werkte ondertussen het complete huis uit in 3D. Als 3D-animator kon hij eindeloos schuiven, testen en ideeën visualiseren.
Tijdens hun zoektocht ontstond een duidelijke richting: donkerblauw gecombineerd met notenhout. Warm, stijlvol en nét even anders. Bij KeukenCoach vonden ze uiteindelijk een stijl die dichtbij hun ideeën kwam. Samen met adviseur Ralph werd het ontwerp steeds verder verfijnd. “Wij hadden het concept bedacht,” vertelt Peter. “Maar de details en de praktische indeling heeft Ralph echt met ons uitgewerkt. Als leek weet je gewoon niet precies wat er allemaal mogelijk is. Hij heeft ons heel goed door alle keuzes heen begeleid. Dat maakte uiteindelijk echt het verschil.”
Ralph heeft ons goed geholpen om alles wat we in ons hoofd hadden ook echt werkbaar te maken.
Een van de meest opvallende details in de keuken is de afgeronde hoek van het werkblad. Die ronding werd niet alleen gekozen vanwege het uiterlijk, maar ook omdat er naast de keuken een zithoek gepland was. Hoewel ronde vormen tegenwoordig steeds vaker terugkomen in keukens, liep Peter al jaren met dat idee rond. Dankzij het 3D-ontwerp konden ze verschillende varianten uitproberen en ontdekken wat het beste werkte in de ruimte. De afgeronde hoek blijkt daarnaast ook praktisch: onder het blad zit extra opbergruimte verborgen voor spullen die maar af en toe nodig zijn.
Tijdens het ontwerpen werd kritisch gekeken naar wat echt nodig was in het dagelijks leven. Peter en Bernice koken graag, maar uitgebreide extra apparatuur bleek uiteindelijk overbodig. Daarom werd bijvoorbeeld afgezien van een losse magnetron en verdween ook een geplande LeMans-hoekkast uit het ontwerp. In plaats daarvan kozen ze voor praktische lades onder de kookplaat en veel overzichtelijke opbergruimte.
Warm, stijlvol en nét even anders.
In de afwerking is bewust gekozen voor warme materialen en rustige contrasten. Dat zie je mooi terug bij de Quooker Flex en de spoelbak in Messing Patina. De zachte metaaltoon sluit perfect aan op het notenhout en geeft de keuken een luxe uitstraling zonder te aanwezig te worden. Het vinden van de juiste kleur bleek nog best een zoektocht. Veel koperachtige tinten waren al snel te rosé, waardoor ze minder goed pasten bij de warme houtkleur van de kasten. Met messing patina vonden Peter en Bernice precies de juiste balans: warm, stijlvol en subtiel.
Ontdek de laatste trends en inspiratie
Lees meer over keukenontwerpen, tips en inspiratie!





